Tuncay Aydın

1989 Yılında Koç grubunda Diners Club kredi kartlarında İş hayatına başladı. 

Halkla İlişkiler Mezunu olup, 1995 yılında Lojistik İş yaşamına Inchcape Retrans Uluslararası Dağıtım firmasında başladı.  Daha sonra Betek Boya (Filli Boya), Toys “R” Us  Oyuncak firması, TNT Lojistik, Netlog Lojistik,  İzlog Lojistik gibi firmalarda orta ve üst kademelerde yönetici olarak iş hayatıma devam etti.

Betek Boya, Netlog SAP WM, MM, SD projelerinde, Betek Boya  Oracle Sipariş Planlama, Nakliye ve Depo Yönetimi ve RFID kurulumda, Netlog ve Toys “R” Us ‘da S400, Netlog’da Çiğ Süt toplama ve planlama iş geliştirme projelerini ekibiyle birlikte hayata geçirdi.

2001 yılında kurulan ve sektör  profesyonellerinin üye olduğu, Lojistik Derneği’nin kurucu  üyeliğini  yaptı. Daha sonra çeşitli dönemlerde Yönetim Kurulunda görev yaptı.

2012 yılı Şubat ayında 24 yıllık Lojistik tecrübesinden sonra, Lojistik sektöründe Danışmanlık yapmak üzere  4PL  Danışmanlık ve Lojistik Hizmetleri  şirketini kurdu.  7 yıldır sektörde çeşitli firmalara Lojistik Danışmanlık hizmeti vermektedir.  www.4pl.com.tr

2017 yılında, Sektör’de Dijital haber sitesi  www.lojistikcilerinsesi.biz haber sitesini kurdu. Türkiye’de 32 Üniversitenin Lojistik Öğrenci kulüpleriyle birlikte etkinlikler yapmaktadır.

2018 ‘de  yılı ortasında Lojistik sektörüne sektörüne yönelik  Sempozyum, panel, Sektör sohbetleri yapan Openevent organizasyon firmasına Danışmanlık hizmeti vermektedir. www.openevent.biz

Aşağıdaki konularda çeşitli dergilerde, sektör çalışanlarıyla bilgilerini paylaşmak üzere makaleler yazdı.

• Depolarımızın önemi! Müşteri Beklentilerinin önemi! Depo Hizmetinde dikkat edilecekler!
• Lojistik Master Planına İhtiyacımız var.
• Başarı için İşimizi sevmeli ve bu pozitif enerjisi etrafımıza yaymalıyız.
• Tır-Kamyon Garajlarının Yönetim Anlayışı Değişmeli,
• Kooperatifler ve Gelişen-Değişen Taşımacılık Yönetim Anlayışı,
• Süt Sektörü ve Süt Toplama Lojistiği,
• Fiyat Kırmalar Kamyon Sahiplerini Eritiyor.


Birçok kuruluşta eğitim verdi. Birçok Sempozyum, Zirve  ve Üniversite’deki organizasyonlarında konuşmacı olarak katılım yaptı.