1995 yılında Anadolu Üniversitesi / Eskişehir İktisat Fakültesinden mezun oldum. 1996 yılının Temmuz ayında Cargo Tech firmasında Satış ekibinde Lojistik sektörüne ilk adımı attım. İki yıl Satış ekibinde aktif saha satışı yaptıktan sonra, 1998 yılında Cargo Tech’ in İstanbul Bölge Operasyon Müdürü olarak çalışmaya devam ettim.

2001 yılında Cargo Tech’ in TNT – KOÇ Holding ortaklığına satış sürecinde hem şirket içi organizasyonda hem de Müşteri ve sektör algısının doğru yönetilmesine çok kritik roller aldım.

Çok kullanıcılı Depo” ve tüm Ülke FTL (komple) ve de LTL (parsiyel) dağıtım yapılanmasında sektördeki tüm rakiplerinin önüne geçerek çok hızlı büyüyen ve gelişen bu yapıya ben ve ekiplerim çok şey katarken sektör için yeni olan bu yapı da bana da bir okul kadar değer kattı!

TNT – KOÇ Holding ortaklığı sürecinin, 2006 yılında CEVA Lojistiğe dönüşmesi sürecinde Ülke genelindeki “parsiyel dağıtım network’ ünün” oluşmasında yoğun mesai yaparak sırasıyla “merkez planlama ve merkez satış/pazarlama ve de süreç yöneticiliği” ile yapıda 13 yılı tamamlamış oldum.

2009 – 2013 yılları arasını ise; Türkiye’ nin en büyük Holding’ lerinden biri olan Yıldız Holding’ in (ÜLKER) tüm yurtiçi lojistik faaliyetlerini yönetmek üzere kurulan NETLOG Lojistik firmasının Ülke içindeki tüm FTL – LTL (kuru, sıvı ve ısı dereceli/soğuk/donuk taşımalar) ve milkrun operasyonlarını yönettim.

2 yıl süren sektör tecrübemdeki son 8 yılı da, ALIŞAN Lojistik’ te geçirdim. İlk 5 sene Yurtiçi Taşıma Operasyonları Direktörü ve son 3 yılı da şirketim tüm Taşıma Operasyonlarından (Yurtiçi ADR’ li ve normal kuru/sıvı FTL/LTL ve Yurtdışı ADR’ li ve normal kuru/sıvı FTL/LTL , İntermodel, E-Ticaret vs.) sorumlu Koordinatör olarak görev yaptım.

23 sene içinde özellikle Müşteri odaklı bir anlayış ile, başta Dünya da ve Ülke’ de sektöründe hep ilk üçe giren büyük şirketlerin (Unılever, P&G, Yıldız Holding/Ülker, BASF, DOW-Dupont, Ford, Lore’ al, Novartis, Çaykur, Arçelik, Eczacıbaşı, LCW, Levıs’ s, Savola/Yudum, Ravago, Tüpraş, Adidas, Cargıll, Tekfen Holding/Toros Gübre Şişecam vs.) nakliye projelerinde aktif roller alarak operasyon altyapılarının kurulmasını sağlayarak güvene ve samimiyete dayalı çok ciddi ilişkiler ve de dostluklar inşa ettim!

Son üç yıldır ise, Tedarik Zinciri Yönetim ve Yapılanmasında şirketlere “Üst Düzey Yönetim ve Pazarlama Danışmanlığı” hizmetlerini verdim.

2024 yılı başı itibarı ile, 25 yılı bulan Operasyon ve Ekip Yönetim ve Satış-Pazarlama/Müşteri İlişkileri ve de Liderlik tecrübelerimi farklı bir sektöre; Gayrimenkul Sektörüne aktararak, dünyanın ve Ülkemizin en büyük Gayrimenkul Danışmanlığı şirketlerinden olan RE/MAX bünyesine İş Ortağı olarak şahıs Şirketimle dahil oldum.

Bu büyük organizasyon çatısı altında ama bireysel olarak çalışacağım bu yeni Uzmanlığımı siz değerli Dostlarım ile de paylaşmak istedim.

Bundan Sonraki Süreçte,

Tüm Gayrimenkul başlığı altındaki ihtiyaçlarınızda ( Konut, İşyeri, Arazi / Alış-Satış-Kiralama ve Genel Yatırım ) 4PL Danışmanlık ve Lojistik Hizmetleri firması yani Tuncay Aydın ile birlikte çok yakınınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.

Saygılarımla,

Erkut KASAPSEÇKİN

Gayrimenkul Danışmanı